Znajdź pieniądze

Blog biznesowy
Bez kategorii

Statystyczne analizy

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się olbrzymie alternatywy podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednakże specjaliści muszą nauczyć się nowych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to natychmiastowo rozwijające się metody, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych standardów w rozległych zbiorach informacji. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz złożone, często zachwycające, modyfikacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozciągnięte na postęp wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli znaczną wartość dla swojej firmy.
Prowadzące firmy konsultingowe zauważają, że interpretacja Big Data nie przynosi im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, nieodzowne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje zysków, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na funkcjonalność, co jest obowiązkowe dla strategii, działania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak również ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i przeciętnego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewtajemniczonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wyjaśnić – w nieskomplikowanych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich uczynić. To jest miejsce, w które wkraczają konsultanci. To nie informacje, jednakże ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i wykorzystać, są autentycznym walorem dla klientów. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są wciąż wyjątkowością na rynku. Znawcy, którzy umieją łączyć własne dane naukowe z umiejętnościami strategicznego wnioskowania z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *